50 wystaw, 100 artystów, spotkania, wykłady, warsztaty, projekcje filmowe i wiele więcej....
Zobacz program Festiwalu >>>

II Przegląd Portfolio
Jedyna okazja na prezentacje swoich prac wydawcom, edytorom, wykładowcom i innym specjalistom z całego świata!
Dowiedz się więcej >>>
Formularz zgloszeniowy >>>

PRZEGLĄD PORTFOLIO

II PRZEGLĄD PORTFOLIO 2007

12.05.2007, Kraków, Manggha - Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej

Po raz kolejny w ramach trwania Miesiąca Fotografii w Krakowie przygotowany został Przegląd Portfolio z udziałem kilkunastu recenzentów. Wśród nich znaleźli się uznani fotograficy, kuratorzy, krytycy sztuki, redaktorzy najważniejszych magazynów fotograficznych, wydawcy, właściciele galerii, wykładowcy uczelni artystycznych, medioznawcy z Polski, Niemiec, Japonii, USA, Słowacji oraz Czech.

Spotkanie kierowane jest głównie do twórców, absolwentów uczelni artystycznych
i wszystkich posiadających już pewien dorobek (pierwsza wystawa, publikacja itp.).

W zamyśle organizatorów, spotkanie ma służyć wymianie doświadczeń, refleksji
i poszerzeniu wiedzy na temat autoprezentacji.

Organizatorzy II Przeglądu Portfolio, dołożą wszelkich starań aby uczestnicy spotkania mogli w optymalnych warunkach odebrać wskazówki profesjonalistów, które mogą przyczynić się w znacznym stopniu do rozwoju ich twórczości poprzez nowe publikacje, prezentacje
i kontakty z różnymi środowiskami artystycznymi.

Lista recenzentów:

 • Lucia Benická (Słlowacja)
 • Peter Bialobrzeski (Niemcy)
 • Adam Broomberg (Anglia)
 • Michael Famighetti (USA)
 • Agnieszka Gniotek (Polska)
 • Marek Grygiel (Polska)
 • Kyoko Jimbo (Japonia)
 • Witold Krassowski (Polska)
 • Miro Švolik (Słowacja)
 • Markus Schaden (Niemcy)
 • Łukasz Trzciński (Polska)
 • Tomasz Tomaszewski (Polska)
 • Ireneusz Zjeżdżałka (Polska)

Organizatorzy II Przeglądu Portfolio Kraków 2007:

Fundacja Imago Mundi,
Fundacja Na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych,
Galeria f5&Księgarnia Fotograficzna

Rejestracja uczestników:

W celu zgłoszenia swojego uczestnictwa prosimy uzupełnić formularz zgłoszeniowy i odesłać na adres: krzysztof.makowski@imagomundi.pl

Czas trwania II Przeglądu Portfolio Kraków 2007:

12.05.2007, godz. 11.00-13.30, 14.30-17

Miejsce II Przeglądu Portfolio Kraków 2007

Manggha - Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej
Kraków, Ul. M. Konopnickiej 26

Koszt uczestnictwa - 150 zł / konsultacje u 6 wybranych recenzentów

Kwotę 150 zł po potwierdzeniu udziału przez organizatorów należy przelać na konto:

Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych
Ul. Rekawka 7/10, 30-535 Krakow, Poland
Numer konta: 93 1160 2202 0000 0000 2818 3741

Powyższa kwota upoważnia do udziału na warunkach określonych w formularzu zgłoszeniowym.

Z powodu ograniczonej ilości uczestników Przeglądu Portfolio udział zagwarantowany jest dla pierwszych zgłoszeń. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odmowy uczestnictwa gdyby zgłoszenie nie spełniało warunków w nim zawartych.

Jeśli zgłoszenie zostanie przyjęte przez organizatorów - uczestnik otrzyma potwierdzenie udziału, identyfikator, Katalog M F 2007 oraz materiały promocyjne sponsorów/partnerów.

Na życzenie, organizatorzy zapewniają uczestnikom pomoc przy rezerwacji noclegu w Krakowie.

Czas trwania rozmowy z jednym recenzentem: 20-25minut. 


Portfolio Review 2006, Galeria Starmach

RECENZENCI II PRZEGLĄDU PORTFOLIO

LUCIA BENICKÁ - kurator, krytyk i organizatorka artystycznego życia fotograficznego na Słowacji, będąca jednocześnie dyrektorem Domu Fotografii w Popradzie, organizatorka Letniej Szkoły Fotografii.

ADAM BROOMBERG - pracuje w duecie z Oliver'em. Chanarin'em. Wspólnie wyprodukowali cztery albumy o fotografii. Trust (2000), która towarzyszyła ich indywidualnej wystawie w The Hasselbad Center; GHETTO (2003) - zbiór prac z okresu kiedy byli redaktorami i głównymi fotografami COLORS magazine; MR. MKHIZE'S PORTRAIT (2004) - dokumentacje fotografii z Ameryki Południowej w dziesięć lat po apartheidzie oraz CHICAGO (2006) - fotografie współczesnego Izraela. Broomberg i Chanarin regularnie prowadzą warsztaty i lekcje o fotografii oraz wykłady z fotografii dokumentalnej w LCC (London College of Communication) w Londynie. Zdobywcy wielu nagród, m.in. nagrody Royal Photographic Society, Vic Odden. Współpracują z wieloma magazynami: The Guardian Weekend, The Telegraph Magazine, i Men's Vogue. Ich prace pokazywały najważniejsze centra fotografii w Nowym Jorku, Londynie, Danii, Hiszpanii, Islandii i wiele innych.

MICHAEL FAMIGHETTI - jest redaktorem naczelnym Aperture magazine i redaktorem odpowiedzialnym za publikacje Fundacji Aperture. Niektóre z ostatnich publikacji: "William Christenberry"; "Satellites: Photographs from the Former Soviet Union " Jonas'a Bendiksen'a, "The Black Panthers" Stephen'a Shames'a; "John Divola: Three Acts"; "Robert Adams: Along Some Rivers."

PETER BIALOBRZESKI - jest wykładowcą na Akademii Sztuk Pięknych w Bremen, publikował w wiodących tytułach prasowych jak GEO i New York Times. Za reportaż "Neonowe tygrysy" otrzymał pierwszą nagrodę na konkursie World Press Photo 2002 w kategorii Sztuka-reportaż.

AGNIESZKA GNIOTEK - historyk sztuki, kurator. Pracuje w Artinfo.pl - Portalu Rynku Sztuki. Prowadzi Galerię Artinfo w Fabryce Trzciny w Warszawie. Stale współpracuje z dwumiesięcznikiem "Modern Art.", "Pulsem Biznesu", "Foto", "Exit". Publikowała m.in. na łamach "Art & Business" i "Biuletyn Fotograficzny". Obecnie zajmuje się m.in. problematyką rynku fotografii kolekcjonerskiej w Polsce.

MAREK GRYGIEL - Ukończył Historię Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Kurator programu fotografii w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. W latach 1983-2006 kierował działalnością Małej Galerii w Warszawie. Kurator wielu wystaw w kraju i za granicą. Założyciel i redaktor pisma fotograficznego FOTOTAPETA (od kilku lat wersja internetowa). Współpracował m.in. z Images, European Photography, Foto, Exit, Fotografia, Imago. Fotoedytor Gazety Wyborczej.

KYOKO JIMBO - kuratorka w Tokyo Metropolitan Museum of Photography. Zorganizowała wiele wystaw, m.in.: "The Age of Modernizm", "Corridor of the Gaze" oraz "Kikuji Kawada: Theatrum Mundi". Absolwentka wydziału fotografii Nihon University Collage of Art w rodzimym Tokio. W pracy badawczej zajmowała się fotografami z okresu wiktoriańskiego, a w szczególności skupiła się na postaci Julii Margaret Cameron. W latach 1999-2000 rezydowała w Victoria and Albert Museum w Londynie. W latach 2003-2004 uczyła w Tokyo Collage of Photography, gościnnie wykłada na wielu uniwersytetach i w muzeach. Obecnie przygotowuje wystawę "Surrealizm i Fotografia", która będzie miała otwarcie w przyszłym roku w Tokyo Metropolitan Museum of Photography.

MIRO ŠVOLIK - w latach 1981-1987 studiował w legendarnej praskiej akademii sztuk FAMU. Wraz z Vasilem Stanko, Robo Kocanem i Tono Stano tworzy grupę znaną pod nazwą Słowacka nowa fala / Slovenska Nova Vlna . Jego prace znajdują się w kolekcjach muzeum na całym świecie m.in. w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Art Institute of Chicago, Umeleckoprumyslove Muzeum w Pradze, Slovenska Narodna Galeria w Bratysławie, Moravska Galerie w Brnie, Musee de l'Elysee w Lozannie. Obecnie mieszka i pracuje w Pradze.

MARKUS SCHADEN - od 1998 prowadzi księgarnię oraz wydawnictwo Schaden.com

ŁUKASZ TRZCIŃSKI - od 15 lat zajmuje się reportażem społecznym i portretem. Pracował w prawie 40. krajach, najbardziej reprezentatywne prace powstały podczas wizyt w Afganistanie, Iraku, Indonezji, Indiach Rosji i na Bliskim Wschodzie. Wielokrotnie nagradzany na konkursach w kraju i zagranicą, m.in.: Pictures of The Year International, Fujifilm Europress Awards, jest zwycięzcą European Central Bank Annual Photo Awards w 2004, jego prace dwukrotnie otrzymały tytuł Zdjęcia Roku Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej(1999,2002). Publikował m.in. w Przekroju, Polityce, National Geographic-Polska, Magazynie Rzeczpospolitej, Stern, Le Monde, The Guardian. Członek prestiżowej niemieckiej agencji Laif, współzałożyciel Fundacji Imago Mundi zajmującej się promocją fotografii i jej autorów, współwłaściciel agencji fotograficznej Visavis.pl

TOMASZ TOMASZEWSKI - fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Publikował swoje zdjęcia w największych magazynach na całym świecie m.in. w: "Stern", "Paris Mach", "Geo Magazine", "New York Times Magazine", "Time", "Sunday Times", "Vogue", "Elle", "Die Zeit". Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów fotograficznych oraz trzykrotnym jurorem World Press Photo. Od wielu lat współpracuje z magazynem National Geographic, od 1999 roku jest konsultantem generalnym jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

WITOLD KRASSOWSKI - dziennikarz i fotograf, absolwent Institut de Linguistique Generale, Universite de Paris III Sorbonne Nouvelle oraz Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Reporter tygodnika "Przegląd Katolicki" i agencji Network Photographers. Współpracownik czasopism: "Der Spiegel", "The Observer", "The Independent", "New Yorker", "National Geographic" i "Gazeta Wyborcza". Juror World Press Photo oraz jego laureat (1992 i 2003). Wielokrotny laureat konkursu Polskiej Fotografii Prasowej.

IRENEUSZ ZJEŻDŻAŁKA - w latach 1998-2003 pracował w Galerii Fotografii PF w centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu. W 2001 otrzymał stypendium Miasta Poznania, a w 2002 Medal Młodej Sztuki przyznawany przez oficynę wydawniczą "Głos Wielkopolski". W 2005 stypendium Ministra Kultury. Od 2003 redaktor naczelny"Kwartalnika Fotografia". Wystawiał w Polsce, Niemczech, Rosji, Japonii,Bułgarii, Kanadzie, Litwie, Ukrainie i Słowacji. Od 2006 wykłada zagadnienia fotografii współczesnej w Warszawskiej Szkole Fotografii. Jako recenzent pracował na FotoFest 2006 (Houston, USA); Letniej Fotoszkole w Domu Fotografii (Liptovski Mikulas, Słowacja 2006), Festiwalu Fotografii w Łodzi (2006). Mieszka i pracuje we Wrześni.

Komplet informacji do ściągnięcia